Teknisyen Eğitimi Atölye Çalışması: Uygulamalı İndirekt İmmünfloresan (IIF) Testleri

Değerli Meslektaşlarımız,

            Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği (KLİMUD) Temel İmmünoloji Çalışma Grubu tarafından 06-08 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan “Teknisyen Eğitimi Atölye Çalışması: Otoimmün Hastalıkların Laboratuvar Tanısında Kullanılan Yöntemler- Uygulamalı İndirekt İmmünfloresan (IIF) Testleri” etkinliğini birlikte çalıştığımız teknisyenlerimize yönelik olarak planlayarak bir ilki gerçekleştirmenin heyecanı içindeyiz. 

Bu atölye çalışmasının amacı Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarlarında otoimmün hastalık tanısına yönelik olarak rutin örneklerin çalışılması ve değerlendirilmesinde laboratuvar uzmanlarına yardımcı olan teknisyenlerimizin bilgilerini tazelemek ve böylelikle laboratuvarlarımızda verdiğimiz hizmetin kalitesini yükseltmektir. Bu eğitimde özellikle otoantikor saptama testleri açısından altın standart olarak kabul edilen IIF (İndirekt İmmünfloresan-IFA) yöntemi ve sonuçların değerlendirilmesi konusunda bilgi paylaşmak ve alanımızda bu konu ile ilgili laboratuvar standardizasyonunu sağlamak hedeflenmiştir.  

Söz konusu atölye çalışmasına, laboratuvarınızda IIF testlerini çalışan ve değerlendirme aşamasında laboratuvar uzmanlarına destek olan en deneyimli teknisyenlerinizi yönlendirmenizi bekler, saygı ve sevgilerimizi sunarız.

 KLİMUD Yönetim Kurulu


  Detaylı program ve başvuru formu ekte bulunmaktadır. Başvuru formunu doldurup klimud@gmail.com adresine mail atmanızı takiben sizinle iletişime geçilecektir. Son başvuru tarihi 28 Temmuz 2017 'dir.

 Not: Bu çalışma ileri aşamalı atölye çalışması olup bu alanda rutinde aktif hizmet veren teknisyenlerimize öncelik verilecektir. Uygulama sırasında bir mikroskop iki katılımcı tarafından kullanılacaktır. Tüm IIF görüntüleri eğiticiler ve katılımcılar tarafından birlikte değerlendirilecektir.

Yer: Antalya

Sorumlu: Prof. Dr. Neşe KAKLIKKAYA, Prof. Dr. Burçin ŞENER 

Kontenjan: 22 kişi

İletişim: KLİMUD -  0-530-693 86 67

E-posta: klimud@gmail.com

Atölye çalışmamızı destekleyen Özmen A.Ş. - Euroimmun Türkiye’ye teşekkür ederiz.

Kurs programı için tıklayınız.

Kurs başvuru formu için tıklayınız.

 

SiTE HARİTASI

KLİMUD

KLİMUD (Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği)

Meşrutiyet cad. Kültür Apt.No:38/15 Kat:7 Kızılay / ANKARA / TÜRKİYE

Tel ve Faks :0312 230 7818 GSM: 0530 693 86 67