KLİMUD Ankara Bölge Toplantısı Yapıldı!

Değerli üyelerimiz,

KLİMUD 2017 yılı STE-SMG etkinlikleri çerçevesinde 22 Eylül tarihinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı ev sahipliğinde düzenlenen “'' Tıbbi Laboratuvarlarda Olgularla Risk Değerlendirmesi '' ” konulu bölge toplantısı 74 katılımcı ile gerçekleştirildi.

Tıbbi laboratuvarlarda görev alan tıbbi mikrobiyoloji uzmanları ve laboratuvar çalışanlarında risk değerlendirme hakkında farkındalık yaratmak ve Laboratuvar Güvenliği Rehberi (LGR)’nin laboratuvarlarda kaynak olarak kullanımını desteklemek amacıyla planlanlanan ve KLİMUD - Laboratuvar Güvenliği Çalışma Grubu işbirliği ile düzenlenen bu bölge toplantısında, “Risk değerlendirmede temel kavramlar” ve “ Tıbbi Laboratuvarlarda Risk değerlendirme” konularında gerçekleştirilen sunumların ardından, ” Kan kültürü, tüberküloz kültürü ve serolojik çalışmalarda iş temelli risk belirleme küçük grup çalışmaları (KGÇ) gerçekleştirildi.

Toplantımızda bize her konuda yardımcı olan başta Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Melek Demir ve toplantı moderatörlüğünü üstlenen Dr. Cemile Sönmez olmak üzere Prof. Dr. Mehmet Kıyan ve  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı'nın bütün üyelerine; sunumlarıyla toplantımızı zenginleştiren Prof. Dr. Banu Sancak, Doç. Dr.  Dolunay Gülmez Kıvanç, Dr. Cemile Sönmez ve Dr. Orçun Zorbozan 'a, kolaylaştırıcı hocalarımız Prof. Dr. Banu Sancak, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Güney, Dr. Demet Yumuşak, Dr. Neşe Göl ve Dr. Cemile Sönmez' e , oturum başkanlığı yapan hocalarımız Prof. Dr. Mehmet Kıyan, Prof. Dr. Burçin Şener, Prof. Dr. Selçuk Kılıç, Prof. Dr. Z. Ceren Karahan, Doç. Dr. Berrin Esen ve Doç. Dr. Gül Erdem'e , merkez verilerinin paylaşımları için Doç. Dr. Ebru Evren, Doç. Dr. Hatice Türk Dağı, Doç. Dr. İpek Mumcuoğlu, Dr. Nurhadiye Kuru, Dr. Şükran Baysal, Dr. Ümit Şahin, Dr. Aysel Yağmuroğlu, Dr. Figen Koç, Mik.Uzm. Demet Furkan Sevindi, Dr. Şeyda Karabörk'e ve toplantıya katılarak amacımıza ulaşmamızı sağlayan siz değerli üyelerimize teşekkür ediyoruz.

Bilgilerimizin paylaştıkça artmasını sağlayan bu toplantıların devamında da, sizlerle birlikte olmayı diliyoruz.

Saygı ve sevgilerimizle,
KLİMUD Yönetim Kurulu

SiTE HARİTASI

KLİMUD

KLİMUD (Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği)

Meşrutiyet cad. Kültür Apt.No:38/15 Kat:7 Kızılay / ANKARA / TÜRKİYE

Tel ve Faks :0312 230 7818 GSM: 0530 693 86 67