Van Bölge Toplantısı Yapıldı!..

Değerli üyelerimiz,

KLİMUD 2018 yılı STE-SMG etkinlikleri çerçevesinde 14 Eylül 2018 tarihinde Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenen ''Rehberler Eşliğinde Doğru Kan Kültürü Uygulamaları'' konulu bölge toplantısı 130 katılımcı ile gerçekleştirildi.

KLİMUD Kan Kültürü Çalışma Grubu katkılarıyla gerçekleştirilen toplantımızda “Klinik Örnekten Sonuç Raporuna Kan Dolaşımı Örnekleri” rehberindeki konular preanalitik süreçten başlayarak, kan kültürü raporlama ve kalite indikatörlerinin oluşturulmasını da içeren şekilde olgularla örneklenerek ele alınmış, kan kültürleriyle ilgili bölge verileri paylaşılmıştır.

Toplantımızda bize her konuda yardımcı olan ve toplantımızda yerel sorumluluğu üstlenen Prof. Dr. Hüseyin Güdücüoğlu nezdinde toplantımıza ev sahipliği yapan  Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Bölümüne ve tüm çalışanlarına; Çalışma Grubu Başkanımız Prof. Dr. Aynur Eren Topkaya başta olmak üzere etkinliğe sunum yaparak katılan Prof. Dr. Z. Ceren Karahan, Doç. Dr. Serap Süzük Yıldız, Doç. Dr. Ayşegül Gözalan, Uzm. Dr. Gönül Aksu, Dr. Öğretim Üyesi Esra Özkaya' ya ve  tüm çalışma grubu üyelerine;  oturum başkanlığı görevini üstlenen Prof. Dr. Aynur Eren Topkaya, Prof. Hüseyin Güdücüoğlu, Doç. Dr. Yasemin Bayram ve Doç. Dr. Mehmet Parlak'a ve merkez verilerini paylaşarak katılım sağlayan meslektaşlarımıza ve toplantıya katılarak amacımıza ulaşmamızı sağlayan siz değerli üyelerimize teşekkür ediyoruz.

Bilgilerimizin paylaştıkça artmasını sağlayan bu toplantıların devamında da, sizlerle birlikte olmayı diliyoruz.

Saygı ve sevgilerimizle,

KLİMUD Yönetim Kurulu

SiTE HARİTASI

KLİMUD

KLİMUD (Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği)

Meşrutiyet cad. Kültür Apt.No:38/15 Kat:7 Kızılay / ANKARA / TÜRKİYE

Tel ve Faks :0312 230 7818 GSM: 0530 693 86 67