Klimud 10 Yaşında: Klinik Mikrobiyolojide Akılcı Laboratuvar Uygulamaları Sempozyumu

Değerli KLİMUD ailesi,

Bundan on yıl önce ondokuz kurucu üye ile kurulan; katılımcı, yenilikçi ve her zaman üyelerini önceleyen bir anlayış ile çalışmalarını sürdüren KLİMUD’ un 10. Yaşını, 24- 25 Mayıs tarihlerinde Ankara’da Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Bölümü ev sahipliğinde “Akılcı Laboratuvar Uygulamaları Sempozyumu” ve çeşitli etkinliklerle kutladık.

Adeta bir bayram ve şenlik havasında geçen sempozyum ve kutlama etkinliklerine; kurucu üyelerimizin yanı sıra, önceki dönem KLİMUD Başkanlığını yapmış çok değerli hocalarımız, Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti Başkanı, KLİMUD’un kuruluşu aşamasında birlikte olduğumuz ve derneğimiz kurulduktan sonra derneğimizin yönetim kurulları ile diğer kurul ve komisyonlarında görev alarak, KLİMUD un bugüne gelmesinde çok emeği geçen, KLİMUD’ a ivme ve vizyon kazandıran, emeğini esirgemeyen ve bir çok ilkin gerçekleşmesini sağlayan pek çok özel insan katıldı. Kendilerine bir kez daha teşekkürü borç bilirim.

Kurulduğu günden bugüne kadar ilk dört yılda sayısı bine ulaşarak bugün 1410 üye sayısına ulaşmamızı sağlayan; çalışkan, mesleğine ve derneğine sahip çıkan üyelerimizden 10. Yıl kutlamaları için Ankara’dan ve başka şehirlerden gelen pek çok üyemiz de bu iki güne tanıklık etti, kendilerine katılımlarından dolayı şükranlarımı sunarım. 

Toplantımıza katılan çok değerli paydaş temsilcilerimize de burada ayrıca teşekkür etmek isterim. Yine toplantımıza mazeretleri nedeniyle katılamasalar da, bizlerle birlikte olduğunu bildiğimiz kurucu üyelerimiz, kurul ve komisyon üyeleri ile çok sevgili uzman, asistan üyelerimiz, işbirliği yaptığımız dernek temsilcileri ve endüstri temsilcilerini de yanımızda hissettik, teşekkür ederiz.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun ilk adımının atılmasının 100. Yılında, yönümüzü Atatürk’ün gösterdiği aydınlık gelecek için BİLİM e çevirdik…

KLİMUD’ un tüm üyeleri ile birlikte; sağlık hizmeti sunumunda; akılcı bir yaklaşımla, uzlaşı ve işbirliği içinde kanıta dayalı ve modern tıbbın araçlarını en üst düzeyde kullanarak ve değerlerimize sahip çıkarak yer alacağına ve bu şekilde Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanlık alanının güçleneceğine inancımız tamdır….

Etkinliklerimizin gerçekleşmesinde görev alan;  Düzenleme Kurulu’na, Düzenleme Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Genel Sekreterimiz Prof. Dr. Sayın Zeynep Ceren Karahan’a, Dernek sekreterimiz Sayın Pelin Eşber’e, KLİMUD Yönetim Kurulu üyelerine, TMC Başkanına, ev sahipliği yapan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi ve AÜTF Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim dalına, katılımlarıyla ve övgü dolu paylaşımları ile bizleri onurlandıran tüm üyelerimize sonsuz teşekkürlerimi sunar, Yönetim Kurulumuz adına saygı ve sevgilerimi sunarım.

Nice 10 yılları hep birlikte kutlayabilmeyi dilerken ekte sizlerle, Anıtkabir Özel Defterinde yer almak üzere tüm üyelerimiz adına kaleme aldığım KLİMUD mesajını da paylaşmak istiyorum.

10.Yılımız Kutlu olsun!

Doç. Dr. Berrin ESEN

KLİMUD Başkanı

 

SiTE HARİTASI

KLİMUD

KLİMUD (Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği)

Meşrutiyet cad. Kültür Apt.No:38/15 Kat:7 Kızılay / ANKARA / TÜRKİYE

Tel ve Faks :0312 230 7818 GSM: 0530 693 86 67