KLİMUD Okulları-5 , Yaz Okulu yapıldı!..

Değerli Meslektaşlarımız,

KLİMUD OKULLARI çerçevesinde 5. etkinliğimizi, 27-30 Haziran 2019 tarihlerinde  “Yaz Okulu: Viral Enfeksiyonlarda Tanı, Raporlama ve Yorumlama” başlığı ile Giresun’da gerçekleştirdik.

Okulumuz; 23 katılımcı, 10 eğitici ve KLİMUD Yönetim Kurulu üyesi Okul Koordinatörü’nün katılımı ile dört gün süren (30 saati aşan) yoğun bir eğitim sonrası başarı ile tamamlanmıştır. Okulumuzda klinik virolojinin farklı alanlarının ele alındığı beş modül işlenmiştir.

Eğitimler, okulun ilk günü 13:00’de başlamış, akşam yemeği sonrasında da devam ederek 21.30’a dek sürmüştür. Diğer iki gün 08.30 - 19.00 saatleri arasında yoğun bir program yürütülmüştür. Okul katılımcılarından her gün hem eğitim modülleri hem de okul günü ile ilgili geri bildirimler alınmış, okul yönetimi ve eğiticilerle her günün sonunda geç saatlere kadar geri bildirimler değerlendirilmiştir. Değerlendirmeler sonucunda katılımcıların gereksinimleri ve beklentileri doğrultusunda revizyonlar hızlıca yapılarak yeni güne başlanmıştır.

Okul eğitim programının hazırlanması çalışmaları, okuldan aylar önce başlamış, okul boyunca da revizyonlar ile sürmüştür. Bütün eğiticilerimiz en az katılımcılarımız kadar çalışarak KLİMUD’a yakışır bir okul gerçekleştirmişlerdir. Okul sonunda katılımcılardan ve eğiticilerden geri bildirim alınmıştır. Eğiticiler ve katılımcıların okul ile ilgili ortak görüşleri, okulun çok başarılı olduğu, hem güncel uygulamaları hem de yenilikleri içerdiği, özveri ile hazırlanıp yürütüldüğü yönündedir. Okul konusunun doğru seçildiği ve mutlaka tekrarının gerektiği belirtilmiştir. Okul, tüm katılanlara özel bir ailenin üyeleri olduğunu hissettirmiş, paylaşarak ve eğlenerek öğrenmek hepimizi mutlu ve motive etmiştir. Kendileri de birden çok KLİMUD okuluna katılmış olanlar, okullarının bağımlılık yaptığını özellikle belirtmişlerdir. Tüm katılımcılar okuldan öğrenerek ve yeni dostluklar edinerek ayrıldıklarını ifade etmişlerdir. Okula katılan meslektaşlarımızın bu eğitimdeki kazanımlarını kendi kurumlarıyla ve çevreleriyle paylaşacak olması, okulun etkisinin dalga dalga yayılmasını sağlayacaktır. Derneğimizin bu olanakları sağlaması bizleri onore etmiştir.

Okul yönetimi olarak, okulun yapılmasında ev sahipliği yapan, her alanda destek veren başta Doç. Dr. Emel Uzunoğlu Karagöz olmak üzere Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nın özverili üyelerine,  Giresun Uygulama Oteli’ne, okulun yapılmasını sağlayan ve açılışa dernek başkanı düzeyinde katılarak okula verdikleri önemi bir kez daha gösteren KLİMUD Yönetim Kurulu’na, okula eğitici ve koordinatör olarak katkı veren ve aşağıda isimleri belirtilen eğitim organizasyon ekibimize, güler yüzü ve enerjisi ile destek olan dernek sekreterimize ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Bilgilerimizin paylaştıkça artmasını sağlayan, alanımızda çıtayı sürekli yükselten, camiamızın bütünleşmesine katkı veren bu okulların yenililerinde de, sizlerle birlikte olmayı diliyoruz.

 

KLİMUD Okul Yönetimi adına

Prof. Dr. Arzu SAYINER

Okul Müdürü

 

Okul Modülleri ve Organizasyon

Modüller

Modül 1: Viral Hepatitler

Dr. Arzu SAYINER, Dr. Selda ERENSOY

Modül 2: Solunum Sistemi Viral Enfeksiyonları

Dr. Candan ÇİÇEK, Dr. Bedia DİNÇ

Modül 3: Merkezi Sinir Sistemi Viral Enfeksiyonları

Dr. Ayşın ZEYTİNOĞLU, Dr. İmran SAĞLIK

Modül 4: Gebelik ve Yenidoğan

Dr. Dilek ÇOLAK, Dr. Selma GÖKAHMETOĞLU

Modül 5: HIV - İmmunsüprese Hastada Viral Enfeksiyonlar

Dr. Gülden ÇELİK, Dr. Tülin DEMİR, Dr. Dilek ÇOLAK

 

Organizasyon

Okul Yönetimi

Dr. Arzu SAYINER, Okul Müdürü

Dr. Bedia DİNÇ, Müdür Yardımcısı

Dr. Aydan ÖZKÜTÜK, KLİMUD Yönetim Kurulu Okul Koordinatörü

 

Yerel Organizasyon Komitesi

Dr. Emel UZUNOĞLU KARAGÖZ, Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi ABD Öğretim Üyesi

 

SiTE HARİTASI

KLİMUD

KLİMUD (Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği)

Meşrutiyet cad. Kültür Apt.No:38/15 Kat:7 Kızılay / ANKARA / TÜRKİYE

Tel ve Faks :0312 230 7818 GSM: 0530 693 86 67