Pandemide Geçen Bir Yıl - KLİMUD

Değerli üyelerimiz,

Yeni bir koronavirüs salgını haberi ile girdiğimiz 2020 yılını pandeminin olağanüstü koşullarında geçirdik ve 2021 yılına da bu olağanüstü ağır koşullarda girdik. Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi ilan ettiği ve Türkiye’de ilk resmi vakanın bildirildiği 11 Mart 2020 tarihinin üzerinden de bir yıl geçti.

Zorlu dönemin ilk gününden beri Tıbbi Mikrobiyoloji uzmanları ve laboratuvar çalışanları canla başla çalışarak kritik bir rol oynadılar. Laboratuvarlarda verilen emeğin yanı sıra, bilgi ve deneyimlerin aktarılması, tespitler ve önerilerin paylaşılması, eğitim faaliyetlerinin sürdürülmesi sorumluluklarını da yerine getirmek için büyük çaba harcadılar.

Bu dönemin çalışmalarını ve haberlerini toplu halde özetleyen “KLİMUD - Pandemide Geçen Bir  Yıl” raporunu sizlerle paylaşıyoruz. İçinde bulunduğumuz yoğun dönemde her türlü göreve koşan, gönüllülükle emek veren, uyarı, yapıcı eleştirileri ve önerileri ile destek olan ve kendi inisiyatifleri ile çalışmalar başlatan her bir meslektaşımıza çok teşekkür ediyor, saygılar sunuyoruz.

Ekte paylaştığımız rapor ve bu dönemde yeni görev alan, Derneğimiz adına etkinliklerde bulunan meslektaşlarımızın ve grupların listesini sizlere sunuyoruz. Bu yoğunluk içinde istemeden yapılan ya da dikkatten kaçan hatalar ya da eksikler bulursanız düzeltilebilmesi için bildirmenizi rica ediyoruz.

 

"Pandemi ile mücadele sürecinde yaşamını yitiren tüm sağlık çalışanlarını saygı ve minnetle anıyoruz."

 

KLİMUD Yönetim Kurulu

Pandemide Geçen Bir Yıl

EK 3

EK 4

SiTE HARİTASI

KOMİSYONLAR

KLİMUD

KLİMUD (Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği)

Meşrutiyet cad. Kültür Apt.No:38/15 Kat:7 Kızılay / ANKARA / TÜRKİYE

Tel ve Faks :0312 230 7818 GSM: 0530 693 86 67