Otoimmün Hastalıkların Laboratuvar Tanısı: İleri Düzey ANA İndirekt İmmünofloresan (IIF) Kursu/ 6-7 Mayıs 2023 İSTANBUL

Değerli Meslektaşlarımız,

Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği (KLİMUD) Temel İmmünoloji Çalışma Grubu tarafından 6-7 Mayıs 2023 tarihlerinde İstanbul Atlas Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji ABD iş birliği ile “Otoimmün Hastalıkların Laboratuvar Tanısı: İleri Düzey ANA İndirekt İmmünofloresan (IIF) Kursu” düzenlenecektir.  

Bu kursun amacı laboratuvarlarında bu testleri çalışmakta olan veya daha önce Temel Düzey ANA IIF kursuna katılmış olan uzmanlarımızın otoimmün hastalıkların tanısı konusundaki  yetkinliklerini geliştirmek, uygulamada karşılaştıkları sorunları ve soruları birlikte değerlendirmek ve çözüm önerileri sunmaktır. Detaylı kurs programı ve kurs başvuru formu ekte bulunmaktadır. Başvuru formunu doldurup klimud@gmail.com adresine mail atmanızı takiben sizinle iletişime geçilecektir.

Rutin Mikrobiyoloji Laboratuvarlarındaki hizmetin kalitesi açısından katkı sağlayacağına inandığımız bu kursta birlikte olabilmek dileğiyle, saygı ve sevgilerimizi sunarız.

KLİMUD Yönetim Kurulu

Not: Kurs kontenjanı 20 kişidir. Uygulama sırasında bir mikroskop iki katılımcı tarafından kullanılacaktır. Tüm IIF görüntüleri eğiticiler ve kursiyerler tarafından birlikte değerlendirilecektir.

Katılımcıların kurs öncesi KLİMUD Web sayfasında yer alan “Otoantikorların Laboratuvar Tanısı Rehberi”ni gözden geçirmeleri kursun verimliliği açısından önem taşımaktadır. 

 

Çalışma Grubu Başkanı: Prof. Dr. Esvet MUTLU

Kurs Yeri: İstanbul Atlas Üniversitesi Tıp Fakültesi Kağıthane, İstanbul

Kurs Sorumlusu: Prof. Dr. Burçin ŞENER

Kurs Ücreti: 1.500 TL

Kurs Kontenjanı: 20 kişi

İletişim: KLİMUD - 530 693 86 67

e-posta: klimud@gmail.com

Kursumuzu destekleyen Euroimmun Türkiye Tıbbi Laboratuvar Teşhisleri AŞ’ne teşekkür ederiz.

 

Kurs Programı

Kurs Başvuru Formu

SiTE HARİTASI

KOMİSYONLAR

KLİMUD

KLİMUD (Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği)

Meşrutiyet cad. Kültür Apt.No:38/15 Kat:7 Kızılay / ANKARA / TÜRKİYE

Tel ve Faks :0312 230 7818 GSM: 0530 693 86 67