Otoimmün Hastalıkların Laboratuvar Tanısı: Temel Düzey ANA İndirekt İmmünofloresan (IIF) Kursu / 16-17 Mart 2024 ANTALYA

Değerli Meslektaşlarımız,

Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği (KLİMUD) Temel İmmünoloji Çalışma Grubu tarafından 16-17 Mart 2024 tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi iş birliği ile “Otoimmün Hastalıkların Laboratuvar Tanısı: Temel Düzey ANA İndirekt İmmünofloresan (IIF) Kursu” düzenlenecektir.  

Bu kursun amacı laboratuvarlarında bu testleri çalışmakta olan veya kurmayı düşünen uzmanlarımızın IIF paterni tanıma ve raporlama yetkinliklerini geliştirmek, uygulamada karşılaştıkları sorunları ve soruları birlikte değerlendirmek ve çözüm önerileri sunmaktır. 

Detaylı kurs programı ve kurs başvuru formu ekte sunulmuştur. Başvuru formunu doldurup klimud@gmail.com adresine e-posta göndermenizi takiben sizinle iletişime geçilecektir.

Tıbbi Mikrobiyoloji Laboratuvarlarındaki hizmetin kalitesine katkı sağlayacağına inandığımız bu kursta birlikte olabilmek dileğiyle, saygı ve sevgilerimizi sunarız.

Uzm. Dr. Alper TOGAY

KLİMUD Temel İmmünoloji Çalışma Grubu adına 

Not: Kurs kontenjanı 22 kişidir. Uygulama sırasında bir mikroskop iki katılımcı tarafından kullanılacaktır. Tüm IIF görüntüleri eğiticiler ve kursiyerler tarafından birlikte değerlendirilecektir.

Katılımcıların kurs öncesi KLİMUD Web sayfasında yer alan “Otoantikorların Laboratuvar Tanısı Rehberi”ni gözden geçirmeleri kursun verimliliği açısından önem taşımaktadır. 

Kurs Yeri: Akdeniz Üniversitesi Sosyal Tesisleri Toplantı Salonu, ANTALYA

Kurs Sorumlusu: Prof. Dr. Neşe KAKLIKKAYA

Kurs Yerel Sorumlusu: Prof. Dr. Esvet MUTLU

Kurs Ücreti: 3.500 TL

Kurs Kontenjanı: 22 kişi

İletişim: KLİMUD - 530 693 86 67

e-posta: klimud@gmail.com

 

Kurs Başvuru Formu

Kurs Programı

 

Kursumuzu destekleyen Euroimmun Türkiye Tıbbi Laboratuvar Teşhisleri AŞ’ne teşekkür ederiz.

SiTE HARİTASI

KOMİSYONLAR

KLİMUD

KLİMUD (Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği)

Meşrutiyet cad. Kültür Apt.No:38/15 Kat:7 Kızılay / ANKARA / TÜRKİYE

Tel ve Faks :0312 230 7818 GSM: 0530 693 86 67